Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гордіївка

Гордіївка - село, центр сільської Ради. Розташована за 8 км від районного центру і залізничної станції Тростянець-Подільський. Через село проходить шосе. Населення - 1871 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Велика Стратіївка та Митківка.
За місцевим колгоспом «Дружба» закріплено 4587 га землі, в т. ч. 3637 га орної. Господарство - багатогалузеве. Бригадира тракторної бригади В. П. Ковтуна нагороджено орденом Леніна.
У Гордіївці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека; медичний пункт. Видається багатотиражна газета «Колгоспне життя». Партійна організація заснована 1921 року, тепер в ній 65 членів КПРС, у комсомольській організації - 116 юнаків та дівчат.
В історичних джерелах вказується, що 1629 року татари зруйнували містечко Гордіївку. Пізніше воно заселялося вихідцями з різних місць. У травні 1861 року селяни виступили проти грабіжницької реформи, для придушення цього виступу прибули війська. Під час революції 1905-1907 pp. в селі відбувалися заворушення.

Гордіївка