Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Самгородок

Самгородок - село, центр сільської Ради. Розташований за 25 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Голендри. Населення - 2425 чоловік. Сільраді підпорядковане село. Красне.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. XXII з'їзду КПРС. В користуванні його є 2768 га землі, в т. ч. 2116 га орної. Виробничий напрям - зерно-буряковий.
Працюють середня школа, школа-інтернат, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня та поліклініка. Комуністів у селі - 49, комсомольців - 164.
Засновано село на початку XVII ст., його не раз спустошували татари. У 1861 році селяни Самгородка виступали проти поміщика, що пограбував їх під час проведення реформи. У 1905-1907 pp. в селі відбувалися заворушення.
У Самгородку мешкають Герої Соціалістичної Праці П. Д. Дзюба, колишній бригадир Юзефо-Миколаївського радгоспу, та Я. Г. Іванова, робітниця Юзефо-Миколаївського цукрозаводу. Я. Т. Іванова була депутатом Верховної Ради УРСР 7-го скликання.

Самгородок