Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пологи

Пологи - село, центр сільської Ради, розкинулося на обох берегах річки Удичу, за 10 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Кублич. Населення - 1375 чоловік.
За колгоспом ім. Чкалова закріплено 3774 га землі, в т. ч. орної 2999 га. Провідними культурами є озима пшениця, цукрові буряки, кукурудза, горох. Орденом Леніна нагороджені колгоспники О. Д. Гаврилюк, О. С.
Калиниченко, Г. О. Калиниченко, І. С. Сопільняк.
Діти жителів села навчаються у середній школі. У Пологах є клуб, бібліотека.
Партійна організація існує з 1932 року, комсомольська - з 1938. Тепер у селі працюють 44 комуністи та 89 комсомольців.
Вперше в історичних джерелах Пологи згадуються в середині XVIII ст. 1887 року відбувся організований виступ селян проти виснажливої праці в маєтку поміщика. Влітку 1906 року відбулися страйки бідняків і наймитів, які вимагали поліпшити умови життя. 1925 року любителі театоального мистецтва створили у Пологах народний театр. Під час Великої Вітчизняної війни на території села діяли групи партизанів із загону ім. Леніна.
В Пологах народився український радянський хімік, академік АН УРСР К. Б. Яцимирський.

Пологи