Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучинець

Лучинець - село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах річки Немії, за ЗО км від районного центру та за 7 км від залізничної станції Немерче. Населення - 1968 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна. У користуванні колгоспу - 3180 га землі, в т. ч. 2438 га орної. Головними сільськогосподарськими культурами є озима пшениця, кукурудза, горох, цукрові буряки.
Розвинуте тваринництво м'ясо-мол очного напрямку. Тут також працює відділення «Сільгосптехніки».
Середня школа, 2 клуби, бібліотека - до послуг жителів Лучинця.
Партійну організацію засновано 1921 року, комсомольську - 1922. В селі на різних ділянках виробництва працюють 76 комуністів і 153 комсомольці.
В історичних документах Лучинець вперше згадується у XVI ст. У травні 1905 року в селі відбувся страйк селян. Страйкарі вимагали підвищення заробітної плати. 14 серпня 1918 року спалахнуло повстання проти німецьких інтервентів.
Уродженцями села є Герой Радянського Союзу Г. Г. Бондар, доктор біологічних наук Г. X. Молотківський.
На центральній площі села споруджено пам'ятник В. І. Леніну. Шануючи пам'ять односельців, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, звели монумент Слави.

Лучинець