Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шостаківка

Шостаківка - село, центр сільської Ради, віддалене на 4 км від районного центру і на 32 км від залізничної станції Ярошенка.
Населення - 2130 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Поляна, Соснівка, Таранове.
Відділок цукрового радгоспу Соснівського цукрокомбінату, який тут розміщено, використовує 1333 га землі, у т. ч. 1119 га орної. Основний напрям - виробництво насіння цукрових буряків.
У Соснівці міститься цукровий завод, збудований у 1857 році. Виробництво цукро-піску з 1913 до 1967 зросло у 46 разів.
На території села розташоване Шаргородське автотранспортне підприємство.
У Соснівці є восьмирічна школа, школа заводського навчання, клуб, бібліотека, дільнична лікарня, аптека, поштове відділення.
Сільська партійна організація нараховує 112 комуністів, комсомольська - має на обліку 179 членів ВЛКСМ.
Село засноване у XVIII ст. Влітку 1905 року тут відбулися селянські заворушення.
Восени 1928 року при Соснівецькому цукрозаводі виникла одна з перших у Радянському Союзі машинно-кінна станція. Серед жителів Шостаківки й Соснівки орденом Леніна нагороджені колишній агроном радгоспу П. О. Магдаченко, бригадир рільничої бригади L Т. Михайлик, ланкові Ю. Г. Сауляк та М. П. Саулко, доярка В. І. Шиірчак, апаратник цукрозаводу М. І. Чіпак.

Шостаківка