Зятківці - село, центр сільської Ради. Лежать на лівому березі річки Кубличу, за 12 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Зятківці. Населення - 2544 чоловіка. Сільраді підпорядковані село Бур'яни та селища Зятківці і Лісна Поляна.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Більшовик України», є 3466 га землі, в т. ч. 2553 га орної. Виробничий напрям - зерно-буряковий.
Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня. Комуністів у селі 56, комсомольців 134.
Село належить до стародавніх поселень Поділля, в середині XVI ст. воно було власністю Брацлавського замку. У 1590 році під час турецько-татарського наскоку Зятківці були вщент зруйновані. Лише з 1610 року знову почали відроджуватися. 1884 року відбувся виступ селян проти поміщика, ним керували М. Кожушаний, О. Танцюра, В. Форись, К. Дмитренко. На придушення його кинули дві роти солдатів. Організаторів виступу було засуджено на 8 років каторги. В період революції 1905-1907 pp.
страйк сільськогосподарських робітників у Зят- ківцях придушили.
Під час німецько-фашистської окупації в грудні 1941 року місцевий учитель комуніст В. А. Федик створив підпільну організацію. Пізніше він очолив партійний комітет, що здійснював керівництво партизанським рухом на території Гайсинського району.
У Зятківцях народився український радянський етнограф Г. Т. Танцюра.
Дивиться також інші населені пункти району: