Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Котюжинці

Котюжинці - село, центр сільської Ради, лежить за 13 км від районного центру і за 1,5 км від залізничної станції Гулівці. Населення - 1443 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Гулівці й Тарасівка.
На території села - центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». За господарством закріплено 3036 га землі, у т. ч. 2380 га орної. Вирощують зернові культури, цукрові буряки, розводять м'ясо-молочну худобу. Є
майстерні ремонту сільгосптехніки. Доярка колгоспу Г. А. Яремчук нагороджена орденом Леніна.
Працюють восьмирічна школа, будинок культури, 2 бібліотеки, кіностаціонар, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла.
Партійна організація існує в селі з 1929 року, комуністів на обліку є 50 чоловік. Комсомольців- 60, організацію засновано у 1924 році.
За письмовими джерелами село відоме з 1635 року. У травні 1861 року в Котюжинцях відбувся страйк селян, які відмовилися відробляти панщину.
В боротьбі з фашистськими окупантами у Котюжинцях загинув один з керівників підпілля Калинівського району - секретар Калинівського РК ЛКСМУ М. П. Архипович.

Котюжинці