Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заливанщина

Заливанщина - село, центр сільської Ради, простяглося вздовж річки Постолової - лівої притоки Південного Бугу, за 24 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Голендри. Населення - 1311 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Весела та Первомайське.
В селі - центральна садиба колгоспу ім. Калініна. За колгоспом закріплено 2364 га землі, у т. ч. 1823 га орної, 32 га саду. В господарстві вирощують зернові, цукрові буряки, розводять м'ясо-молочне тваринництво. Є майстерні ремонту сільськогосподарської техніки.
Працюють середня школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, бібліотека, дільнична лікарня, аптека, дитячі ясла.
Засновано партійну організацію 1933 року, комуністів у селі - 22 чоловіка, комсомольську створено у 1923 році, на обліку 72 комсомольці.
У 1847-1848 pp. селяни Заливанщини відмовились працювати на панщині. Власті заарештували керівника страйку О. Красноголового. 1863 року жителі села виступили проти кабального викупу землі. У травні-червні 1905 року в селі відбулися заворушення селян, які вимагали підвищення плати. В грудні 1906 року застрайкували селяни й робітники цукрозаводу.
За тимчасової окупації села гітлерівцями тут діяла підпільна група на чолі з комсомольцем А. Безпальком.
Житель села Т. Н. Звонко, командир гармати, за героїзм, виявлений у бою, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Заливанщина