Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пеньківка

Пеньківка - село, центр сільської Ради, розкинулося на правому березі річки Згару, притоки Південного Бугу, за 20 км від районного центру і за 25 км від залізничної станції Вінниця. Населення - 1868 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Бруслинівка, Підлісне, Супрунів.
За місцевим колгоспом ім. Свердлова закріплено 4599 га землі, у т. ч. 2780 га орної. Розвинуте тваринництво, птахівництво. Працюють восьмирічна школа, консультаційний пункт районної заочної середньої школи сільської молоді, бібліотека, сільський клуб, стаціонарна кіноустановка, фельдшерсько-акушерський пункт.
У селі - 54 комуністи й 152 комсомольці. Засновано комсомольську організацію 1927 року.
Село виникло в другій половині XVII ст. Назва його походить від слова «пень», яких лишилося багато на місці вирубленого лісу.
6 січня 1944 року німецько-фашистські окупанти спалили село Пеньківку за те, що жителі допомагали радянським партизанам. З 515 хат залишилося лише 8. Така ж доля спіткала й села Бруслинівку та Супрунів. Понад 90 жителів Пеньківки були розстріляні.
В боях з німецько-фашистськими загарбниками брало участь 582 жителі села, з них орденами нагороджено 300 чоловік. Загинуло 380 чоловік.
У Пеньківці народився І. Ю. Бурлака, якому за мужність, виявлену при форсуванні Вісли в 1944 році, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Пеньківка