Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільшанка

Вільшанка - село, центр сільської Ради. Віддаль до райцентру та залізничної станції Крижопіль 26 км. Через село протікає річка Вільшанка. Населення - 2912 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Доярня, Рудник, Файгород.
Тут розміщений колгосп «Шлях до комунізму», за яким закріплено 6323 га землі, в т. ч. орної 5642. Вирощують пшеницю, кукурудзу, цукрові буряки, розвинуте тваринництво. 6 млин, олійня та виноробний пункт.
У селі працюють середня школа, будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня, пологовий будинок. Видається багатотиражна газета «Шлях до комунізму».
В селі трудяться 64 комуністи і 145 комсомольців.
1652 року через Вільшанку проходило військо Богдана Хмельницького. 1905 року відбувся страйк селян.
У Вільшанці народився український історик мистецтва К. В. Широцький (1886-1919) та український радянський письменник М. П. Трублаїні (Трублаєвський, 1907 -1941 ). У хаті, де народився письменник, відкрито 1967 року музей. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Вільшанка