Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шолудьки

Шолудьки - село, центр сільської Ради, лежить на лівому березі Південного Бугу, за 10 км від районного центру, за 14 км від станції
Немирів. Населення - 544 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Мала Бушинка.
У селі розташована бригада колгоспу імені Шевченка, центральна садиба якого знаходиться в селі Мухівцях. За бригадою закріплено 1906 та землі, у т. ч. 1299 га орної.
Працюють початкова школа, будинок культури, бібліотека, лікарська амбулаторія.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 30 комуністів і 20 комсомольців. Перший комсомольський осередок створено 1925 року, партійну організацію - 1948 року.
В історичних джерелах село згадується в другій половині XVIII століття.
В Шолудьках народився український архітектор В. В. Городецький (1863-1930). Він довгий час жив у Києві, де за його проектом побудовано ряд споруд, зокрема будинок Київського державного музею українського мистецтва.
В історичних джерелах село згадується в другій половині XVIII століття.
Поблизу села Шолудьків та на його околицях виявлено неолітичне та два поселення трипільської культури, а біля Малої Бушинки - поселення черняхівської культури.

Шолудьки