Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Степашки

Степашки - село, центр сільської Ради. Лежать на лівому березі Південного Бугу, за 25 км від районного центру і залізничної станції Гайсин. Населення - 1566 чоловік.
За місцевим колгоспом ім. Леніна закріплено 2140 га землі, в т. ч. 1425 га орної. Провідними культурами є озима пшениця й цукрові буряки. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво.
У Степашках є середня школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня. В партійній організації - 25 комуністів, у комсомольській - 70 членів ВЛКСМ.
Село існувало на початку XVIII ст. Тут j 74і року відважний гайдамацький ватажок Гнат Голий покарав зрадника Саву Чалого, що володів Стенашками за вірну службу польській шляхті. В травні 1861 року понад 600 селян виступили проти сваволі поміщика в здійсненні реформи. Повстання придушено військовою силою. Навесні 1907 року селяни спалили поміщицький маєток.
У Степашках народився І. М. Жмурко (1914- 1954) - Герой Радянського Союзу. Уродженцю села М. М. Рудику (1918-1943) посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В Степашках мешкає У. Н. Романюк - депутат Верховної Ради СРСР трьох скликань (1946- 1958 pp.).
На території села виявлено сліди ранньо-слов'янського поселення.

Степашки