Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

Березівка - село, центр сільської Ради. Лежить на річці Мурашці (притока Мурафи), за 32 км від районного центру і залізничної станції Могилів-Подільський. Через село йроходить автодорога. Населення - 3641 чоловік. Сільраді підпорядковане село Лужок.
За місцевим колгоспом ім. Дзержинського
закріплено 5452 га землі, в т. ч. 4332 га орної. Господарство - багатогалузеве. Протягом ЗО років його очолює І. М. Цмокалюк. Йому та передовим колгоспникам А. Ф. Кундиловському, М. А. Кундиловській, М. І. Бучацькш, Д. М. Малярчук, Г. А. Заворотній, Г. Г. Боєчко, Ф. 6. Шнирук присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Тут є середня школа, будинок культури, бібліотека; медичний пункт. Партійна організація створена 1921 року, комсомольська - 1922. Тепер у селі 72 комуністи і 189 комсомольців.
Березівка згадується у писемних джерелах
XVI ст. У 1884 році відбувся виступ селян проти поміщика. 1902 року вони почали ділити панську землю. За це 5 чоловік ув'язнили на різні строки. В 1905 році страйкували сільськогосподарські робітники.
У 1924 році куркулі замордували 7 активістів КНС.

Березівка