Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Юрківка

Юрківка - село, центр сільської Ради, розміщене за 22 км від Тульчина, залізнична станція. Населення - 1219 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Калинівка, Станіславка, Шура-Копіївська.
Тут міститься центральна садиба радгоспу «Жовтень». За господарством закріплено 6533 га землі, в т. ч. 4593 га орної. Воно спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур.
Відкрито середню школу, будинок культури, лікарню.
У селі працюють 115 комуністів та 200 комсомольців. Виходить радгоспна багатотиражна газета «За комунізм».
Перші згадки про Юрківку є в джерелах XVIII ст. Весною 1861 року селяни Юрківки й сусідніх сіл відмовились виконувати повинності на поміщика. Навесні 1905 року в селі відбулися заворушення: селяни вимагали підвищити поденну плату. 7 чоловік заарештували. 1905 року юрківські селяни самовільно косили панські посіви, рубали ліс, за що зазнали жорстоких переслідувань.
З серпня 1942 по березень 1944 року в селі Шурі-Копіївській діяла підпільна група.
У Юрківці народився український радянський письменник Я. Д. Качура. Уродженець села Шури-Копіївської К. Г. Клименко удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Юрківка