Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Демівка

Демівка - село, центр сільської Ради, віддалене на 22 км від районного центру і на 24 км від залізничної станції Чечельник. Населення - 3000 чоловік.
У селі розміщений колгосп «Жовтнева перемога», за яким закріплено 4962 га землі, у т. ч. 3642 га орної. Господарський напрям - м'ясо- молочне тваринництво, зернові культури, цукрові буряки. За 1969 рік
урожайність зернових у колгоспі складала 34 цнт, цукрових буряків - 329,7 цнт з га. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 15 чоловік нагороджені орденами й медалями. М. Ф. Зеленюк удостоєно ордена Леніна та ордена «Знак Пошани», голову колгоспу В. І. Пецько - ордена Леніна.
Є середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, широкоформатний кіностаціонар, медпункт, пологовий будинок, профілакторій, дитячі ясла.
На обліку партійної організації 62 комуністи. Комсомольців налічується 143 чоловіка.
У письмових джерелах село вперше згадується у XVII ст. Жителі Демівки активно допомагали селянсько-козацькому війську в роки визвольної війни 1648-1654 років.
В листопаді 1905 року тут відбулися заворушення селян проти поміщика.
Житель села, комуніст В. У. Сухачевський організував у 1918 році партизанський загін з 200 чоловік, який пізніше з'єднався з бригадою Г. І. Котовського.

Демівка