Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишенька

Вишенька - село, центр сільської Ради, розташоване за 40 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Через село проходить шосе. Населення - 1188 чоловік. Сільраді підпорядковані села Малий Острожок та Червоний Степ.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму». За господарством закріплено 4085 га землі, у т. ч. 3324 га орної.
Тут вирощують зернові культури, розводять м'ясо-молочну худобу. В колгоспі трудиться знатна доярка С. І. Пукасюк, нагороджена орденом Леніна.
Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня, аптека.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 37 комуністів і 170 комсомольців.
Село Вишенька виникло у XVI ст. під назвою Вільшанка, з XVII ст. стало називатися Вишенькою.
Під час німецько-фашистської окупації житель села В. П. Павлинський був зв'язковим підпільної організації, яка діяла в селі Чуднові Житомирської області, виготовляв штампи та печатки для фіктивних документів. У липні 1943 року його разом з товаришами було схоплено і розстріляно. 26 лютого 1944 року в бою під Вишенькою червоноармієць О. В. Полін повторив подвиг О. Матросова. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В центрі села споруджено пам'ятник воїнам, полеглим у роки Великої Вітчизняної війни.

Вишенька