Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Губник

Губник - село, центр сільської Ради. Лежить на лівому березі Південного Бугу, за 25 км від районного центру, за 2 км від залізничної станції Губник. Населення - 3277 чоловік. Сільраді підпорядковані селища Губник і Зелений Клин.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За колгоспом закріплено близько 3750 га землі, в т. ч. 2872 га орної. Господарство зерно-бурякового та м'ясо-молочного напряму.
Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня та амбулаторія. Видається колгоспна багатотиражна газета «Губницька зоря». Споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Партійну організацію створено 1925 року, наступного року - комсомольську. Тепер у селі 49 комуністів та 111 комсомольців.
Село виникло в другій половині XIV ст., тоді воно називалося Сокільцем.
1918 року в Губнику створена підпільна організація для боротьби з німецькими окупантами й петлюрівцями, її очолював І. Й. Стецько. Підпільники організували партизанський загін.
На Пушкарьовому острові, недалеко Губника, знайдено залишки двох неолітичних поселень, а біля Зеленого Клина - слов'янського поселення VI-VII століть.

Губник