Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кірове

Кірове (до 1939 року - Рачки) - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Немирів. Населення - 1934 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Коровайна, Монастирок, Сажки, Селевинці.
Місцевий колгосп «Україна» користується 4289 га землі, у т. ч. 2606 га орної. Доярку М. X. Брацлавську удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Вона була делегатом XXIV з'їзду КПРС. Тракториста В. Г. Лагошу нагороджено орденом Леніна.
Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека, медпункт.
Партійна і комсомольська організації об'єднують 73 комуністи і 64 комсомольці.
Перша письмова згадка про село зустрічається в історичних джерелах XVIII століття. З 18 по 24 травня 1905 року страйкували сільськогосподарські робітники. Вони вимагали підвищення заробітної плати.
Уродженцеві села Селевинців І. І. Борисюку за героїзм, виявлений на фронтах Великої Вітчизняної війни, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу сіл Монастирка та Сажків виявлено залишки двох поселень трипільської культури.

Кірове