Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Немерче

Немерче - село, центр сільської Ради. Віддалене від районного центру на 27 км та від залізничної станції Немерче на 2 км. Населення - 1309 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вінож, Ленінська Слобода, Струсове та селища Кукавка, Немерче.
Тут розміщено центральну садибу насінниць-когорадгоспу ім. Жданова, утвореного 1961 року на базі місцевого колгоспу ім. Жданова та обласної селекційної станції, яка існувала ще з 1886 року. Господарство користується 4368 га землі, в т. ч. 3284 га орної. Основний напрямок господарства-вирощування насіння зернових культур для районів області. При радгоспі є міжрайонна станція штучного запліднення тварин.
Агроном радгоспу І. Л. Шевчук нагороджений орденом Леніна.
В селі є середня школа, 2 клуби, бібліотека.
Партійну організацію засновано 1921 року, комсомольську - 1932. Нині тут працюють 59 комуністів і 113 комсомольців.
Перша документальна згадка про село належить до 1728 року. У серпні 1918 року відбувся збройний виступ селян проти австро-німецьких військ.
У Немерчому споруджено пам'ятники В. І. Леніну та воїнам-односельцям, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Немерче