Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Торканівка

Торканівка - село, центр сільської Ради. Лежить на лівому березі річки Дохни, за 35 км від районного центру, за 10 км від залізничної станції Дохно. Населення - 1950 чоловік. Сільраді підпорядковане село Дубівка.
Тут розміщена центральна садиба колгоспу ім. Чкалова. За господарством закріплено 3261 га землі, в т. ч. 2360 га орної. Виробничий напрям - рослинницько-тваринницький, розвинуто також садівництво й
виноградарство.
У Торканівці е восьмирічна школа, клуб, бібліотека; пологовий будинок, фельдшерсько- акушерський пункт. Комуністів у селі - 41, комсомольців - 91.
Село засноване на початку XVIII ст. У травні 1861 року селяни, невдоволені реформою, відмовилися відбувати повинності на користь пана. Для придушення цього виступу були кинуті війська. Навесні 1907 року мешканці Торканівки підпалили панський маєток.
З березня 1942 до березня 1944 року в Торканівці діяла антифашистська організація, очолювана С. С. Луциком.

Торканівка