Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стара Прилука

Стара Прилука - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Десни, за 38 км від районного центру, за 10 км від залізничної станції Турбів. Населення - 2371 чоловік.
У Старій Прилуці розміщується центральна садиба колгоспу «Родина». За колгоспом закріплено 2862 га землі, у т. ч. 2262 га орної. Господарство - багатогалузеве. У селі містяться також маслозавод і рибгосп.
Працюють середня школа, восьмирічна школа - інтернат, клуб, 3 бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт. Виходить колгоспна багатотиражна газета «За високий урожай».
Є партійна і комсомольська організації. Вони об'єднують 22 комуністи і 86 комсомольців.
Село в давнину називалося Прилукою. Виникло за часів Київської Русі. В літописах згадується, що близько 1150 року Прилуку взяв Володимир, князь галицький, який воював з великим князем київським Всеволодом. У період визвольної війни українського народу проти соціального і національно-релігійного гніту (1648-1654 pp.) Прилука була сотенним містечком Вінницького (Кальницького) полку. На той час відносять і спорудження земляних укріплень, рештки яких збереглися донині і носять назву в народі «бурти». Наприкінці XVIII ст. поселення, очевидно, досить розрослося, бо вже 1780 року появляються назви Стара і Нова Прилуки.
1920 року в селі була організована сільськогосподарська школа.

Стара Прилука