Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яришів

Яришів - ceло, центр сільської Ради. Лежить по обидва береги річки Лядови, за 20 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Сулятицька. Через село проходить шосе. Населення - 2191 чоловік. Сільраді підпорядковане село Лядова.
В Яришеві розміщена центральна садиба колгоспу «Росія». Господарство користується 4248 га землі, в т. ч. 2599 га орної. Виробничий напрям - рослинницько-тваринницький. Колгосп - учасник Виставки передового досвіду в народному господарстві УРСР, нагороджений перехідним Червоним прапором Міністерства сільського господарства УРСР. В селі розміщені також цегельний завод, рембуддільниця, цех безалкогольних напоїв.
Є середня школа, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня, будинок інвалідів. На обліку перебувають 107 комуністів та 196 комсомольців.
Яришів відомий з XVI ст. У 1848 році селяни Яришева відмовилися виконувати панщину. Заворушення селян були в 1882 та 1905 роках.
Під час німецько-фашистської окупації села діяла підпільна група.
В Яришеві народився Т. І. Танасчишин (1903-1944), генерал-лейтенант, командир танкового корпусу.
Біля села знайдено пізньопалеолітичну стоянку, в урочищі Зелена Криниця - залишки поселення доби пізньої бронзи.

Яришів