Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Печера

Печера - село, центр сільської Ради, лежить за 38 км від районного центру. Населення - 2377 чоловік. Сільраді підпорядковане село Петрашівка.
В Печері міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За господарством закріплено 2071 га землі, в т ч. 1437 га орної. Тут розміщено міжколгоспну птахоінкубаторну станцію.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека. Працюють лікувальні заклади: республіканський кістково-туберкульозний санаторій «Печера», лікарня.
У Печері трудяться 79 комуністів та 157 комсомольців.
Печера згадується в історичних джерелах кінця XVI століття.
Під час німецько-фашистської окупації на території колишнього маєтку Потоцьких було створено концтабір, де загинуло 4 тис. радянських людей.
Поблизу села виявлено залишки двох поселень доби неоліту, поселення трипільської культури, курганний могильник доби пізньої бронзи та два ранньослов'янські поселення черняхівської культури VIII-IX століть.

Печера