Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лука-Мелешківська

Лука-Мелешківська - село, центр сільської Ради, міститься за 5 км від Вінниці та за 1 км від станції Тюшки. Через село протікає річка Чапля - притока Південного Бугу. Населення - З тис. чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Тютьки.
Місцевий радгосп «Перше травня» користується 3833 га землі, з них 2429 га орної та 150 га саду. Напрям господарства - плодове розсадництво, вирощування зернових і овочевих куль­тур, розведення м'ясо-молочної
худоби.
За одержання високого врожаю кок-сагизу Г. Д. Гринишина, Н. Л. Кокарека та Ф. Л. Ящук І удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці, а Є. В. Білецьку, К. В. Головняк, І. С. Горба­тиш, І. Н. Гордаш, В. Д. Шеремета нагороджено орденом Леніна.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, і медамбулаторія, пологовий будинок, дільнична лікарня, дитячі ясла.
Комуністів у селі 59 (організація заснована в 1932 році), комсомольська об'єднує близько 200 членів (виникла 1922 року).
Ланкова Г. 3. Горбатиш, яка виростила на кожному гектарі по 1017 цнт цукрових буряків, була обрана делегатом Надзвичайного VIII з'їз­ду Рад СРСР.

В період тимчасової окупації багато жителів села були бійцями у партизанській бригаді А. Г. Кондратюка.

Уродженцеві села В. Н. Бараиюку, команди­ру танкової бригади, за героїзм, виявлений при штурмі Берліна, присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу.

Перші згадки про Луку-Мелешківську нале­жать до XVI століття.Лука-Мелешківська