Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чемеринське

Чемеринське - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру, за 14 км від залізничної станції Бар. Населення - 660 чоловік. Сільраді підпорядковані села Борщі, Регентівка, Стасюки, Шершні.
В Чемериському розташований колгосп ім. Чкалова. За господарством закріплено 2248 га землі, у т. ч. 1583 га орної. Колгоспники вирощують зернові і технічні культури, розводять м'ясо-молочну худобу.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Ленінський прапор».
6 партійна і комсомольська організації. Нині вони об'єднують 32 комуністи і 72 комсомольці.
Село засноване у XVIIІ ст. Спочатку воно називалося Хутором Чемериським. Барські міщани, займаючись торгівлею, здавали свої землі в оренду. Орендарі селились на тій землі, яку обробляли. Спочатку виник хутір з 10 господарств, пізніше - кілька хуторів. Вони дістали загальну назву Хутір Чемериський або Великі Хутори.
В травні 1905 року в селі страйкували сільськогосподарські робітники.

Чемеринське