Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дзигівка

Дзигівка - село, центр сільської Ради. Лежить в долині річки Коритної (притока Русави), за 18 км від районного центру, за 45 км від залізничної станції Вапнярка. Населення - 6041 чоловік. Сільраді підпорядковане село Дзюброве.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Україна». Господарство - багатогалузеве, за ним закріплено 6701 га землі, в т. ч. 5173 га орної. Ланковий колгоспу Г. В. Домбровський - Герой Соціалістичної Праці. Орденом Леніна нагороджені голова колгоспу С. Т. Трофімов та ланкова Т. В. Барабаш. В Дзигівці є цегельний завод.
Є середня та восьмирічна школи, будинок культури, картинна галерея, музей, бібліотека; дільнична лікарня, поліклініка. Комуністів - 76, комсомольців - 181.
Село засновано на початку XVIII ст. 1734 року мешканці Д зигівки приєдналися до гайдамацького повстання. Навесні 1874 року відбувся виступ селян проти місцевого поміщика. В роки першої російської революції тривали заворушення селян, на придушення їх було кинуто війська.
Мешканці Д зигівки боролися з австро-німецькими окупантами в партизанському загоні, очолюваному матросом С. І. Яворським.
Під час німецько-фашистської окупації у селі діяла підпільна група, створена комуністом М. В. Тарнавським. 1592 мешканці Дзигівки билися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 719 з них полягли смертю хоробрих. Уродженцеві села Д. Г. Шамурі присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Дзигівка