Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоживотів

Новоживотів (до 1920 року - Животів)- село, центр сільської Ради, лежить на річці Росьці, притоці Росі, за 43 км від районного центру, за 8 км від залізничної станції Скоморошки. Населення - 2359 чоловік.
У Новоживотові розташований колгосп ім. Свердлова. Багатогалузеве господарство користується 3511 га землі, у т. ч. 2401 га орної. В селі є цегельний завод «Міжколгоспбуду» потужністю 3 млн. штук цегли на рік.
Працюють середня школа, клуб, лікарня, аптека.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують ЗО комуністів і 117 членів BЛKCM. Першу комсомольську організацію створено 1929 року.
У XVII ст. Новоживотів був містечком, де проживало 1100 чоловік.
Весною 1905 року в Новоживотові відбулося селянське заворушення. Селяни припинили роботу в поміщицьких маєтках і приєдналися до повсталих із села Скали (нині Погребищенського району). Поміщик викликав жандармів, і виступ було придушено.
У червні 1920 року в місцевій школі перебував штаб Першої Кінної армії.

Новоживотів