Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підвисоке

Підвисоке - село, центр сільської Ради, знаходиться за 40 км від районного центру, за З км від залізничної станції Фронтівка. Населення - 1244 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Тарасівка.
За місцевим колгоспом ім. Димитрова закріплено 2250 га землі, у т. ч. 1767 га орної.
Працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація існує з 1930 року, комсомольська - з 1924 року. Нині вони об'єднують 16 комуністів та 57 членів ВЛКСМ.
Історичні документи свідчать про існування села в XVI ст. З 1811 до 1826 року його жителі вели боротьбу за скасування панщини. Лише силою зброї поміщикові вдалося придушити заворушення. У липні 1896 року селяни виступили проти поміщика, за що 40 чоловік було заарештовано.
У червні 1912 року в селі відбувся страйк. Селяни вимагали від поміщика підвищення заробітної плати.
Активно боролися жителі села проти гітлерівців. З червня 1942 року по січень 1944 року діяла підпільна організація в складі 25 чоловік, у т. ч. 11 комуністів. Очолювали її Я. Г. Нижник, потім - Ф. Ф. Слободянюк. Пізніше група влилася в партизанський загін ім. Чапаєва.

Підвисоке