Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озаринці

Озаринці - село, центр сільської Ради. Лежать по обидва береги Немії, за 17 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Ізраїлівка. Населення - 2864 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Борщівці та Підлісне.
За місцевим колгоспом ім. Щорса закріплено 3819 га землі, в т. ч. 2528 га орної. Основний виробничий напрям - рослинництво.
В Озаринцях е середня школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня.
Партійна організація створена 1921 року, комсомольська - 1922. Тепер в них налічується 37 комуністів і 95 комсомольців.
Село засновано в 1486 році. Поблизу Озаринців 1657 року спорудили фортецю для захисту від іноземних загарбників. У 1905 році страйкували сільськогосподарські робітники.
Уродженцем Озаринців є доктор історичних наук О. А. Парасунько. В Борщівцях народився український фольклорист і етнограф А. І. Димінський (1829-1905).
Поблизу Озаринців та Борщівців виявлено дві пізньопалеолітичні стоянки, чотири поселення трипільської культури, могильник та два поселення черняхівської культури.

Озаринці