Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тростянчик

Тростянчик - село, центр сільської Ради. Лежить на правому березі Південного Бугу, за 15 км від районного центру і залізничної станції Тростянець-Подільський. Через село проходить шосе. Населення - 1979 чоловік. Сільраді підпорядковане село Демидівка.
За місцевим колгоспом ім. Г. І. Петровського закріплено 4370 га землі, в т. ч. 3366 га орної. Основний виробничий напрям - тваринництво. У 1956-1957 pp. колгосп був учасником ВСГВ. Колишньому голові колгоспу М. О. Крещенецькому та бригадиру М. Д. Сухіну присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, завідуючий фермою Ф. В. Гончарук нагороджений орденом Леніна. За успіхи в соціалістичному змаганні на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна колгосп нагороджений Ленінською ювілейною почесною
грамотою ЦК КП України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Української республіканської ради професійних спілок.
Є середня школа, клуб, бібліотека; пологоіий будинок, медичний пункт. Встановлено пам'ятник Г. І. Петровському. Видається колгоспна багатотиражна газета «За комунізм». Комуністів - 42, комсомольців - 157.
Село засноване на початку XVIII ст. Тоді воно називалося Костянтиноградом. У травні 1861 року відбувся виступ селян проти поміщицького гніту. 1884 року селяни вирубали панський ліс. 1905 року в Тростянчику відбулося селянське заворушення.
1936 року село відвідав голова ВУЦВК Г. І. Петровський.
Уродженцеві с. Демидівки І. Л. Могильчаку (1917-1945 ) за ратні подвиги присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Тростянчик