Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скоморошки

Скоморошки - село, центр сільської Ради. Розташовані за 32 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 2382 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Вербівка і Кам'яногірка.
До Скоморошківського цукрового комбінату входить радгосп, що обробляє 6928 га землі, в т. ч. 5111 га орної, вирощує насіння цукрових буряків, та цукровий завод потужністю понад 238 тис. цнт цукру на рік. Слюсар
цукрового заводу М. К. Дерев'янко був делегатом XXIV з'їзду КПРС.
У Скоморошках є середня школа, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня та амбулаторія. Комуністів- 108, комсомольців - 186.
Село вперше згадується в літературі XVІІІ століття. У 1860 році збудовано цукровий завод. У 1905 році мали місце заворушення селян і робітників цукрового заводу. За революційну діяльність було страчено робітника Л. Романюка.
Під час Великої Вітчизняної війни мешканці села героїчно боролися з ворогом - на фронт пішло 580 чоловік, у партизани - 20. На цукровому заводі з січня 1942 до грудня 1943 року діяла група підпільників. Сільські комсомольці створили підпільну групу з 14 чоловік. Керівником її був М. І. Юзвенко. За дорученням ЦК КП(б)У тут вів підпільну роботу М. І Щербаков.
Уродженцеві Скоморошок майору М. 3. Брацюку (1909-1943) посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Скоморошки