Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Джупинівка

Джупинівка - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Собі, за З км від районного центру, за 16 км від залізничної станції Липовець. Населення - 1863 чоловіка. Сільраді підпорядковані селище Іллінецьке й села Павлівка, Романово-Хутір, Слобідка.
У Джупинівці розміщується центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». За колгоспом
закріплено 3813 га землі, у т. ч. 3135 га орної. Господарство - багатогалузеве. На території села міститься також районне об'єднання «Сільгосптехніки», підстанція районної електромережі, лікарня і поліклініка.
Працюють школа, 3 бібліотеки, клуб, медпункт, їдальня. Виходить багатотиражна газета «Зоря».
Є партійна (існує з 1923 року) і комсомольська (заснована 1927 року) організації, які об'єднують 87 комуністів і 113 членів ВЛКСМ.
Село згадується в історичних джерелах XVIїї ст. як Ольшанка - передмістя Лінців (Іллінців).
1905 року робітник Іллінецького цукрового заводу М. М. Терещенко підняв своїх односельців на боротьбу проти підприємців. Селяни спалили поміщицькі скирти, вигнали управителів, вимагали скорочення робочого дня, збільшення зарплати. За це М. М. Терещенка заслали на каторгу в Сибір.
У 1917 році до села прибув матрос чорноморського броненосця «Синоп» Д. Д. Кобелєв. Він організував бойовий загін, який боровся за встановлення і зміцнення Радянської влади.

Джупинівка