Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краснопілка

Краснопілка - село, центр сільської Ради. Розташована за 25 кмвід районного центру, за 12 км від залізничної станції Христинівка. Через село проходить автомагістраль. Населення - 2359 чоловік.
За колгоспом «Більшовик» закріплено 4305 га землі, в т. ч. 3662 га орної. Виробничий напрям - зерно-буряковий. Комбайнер колгоспу М. Д. Коломієць та доярка Б. І. Кудерська нагороджені орденом Леніна.
Є середня школа, клуб, бібліотека; пологовий будинок, медичний пункт. У партійній організації - 49, у комсомольській - 105 членів. к Село засноване в XVII ст. в мальовничій місцевості, від якої і дістало свою назву. 20 червня 1906 року малоземельні селяни розгромили садиби трьох місцевих глитаїв, за що 20 селян було ув'язнено.
У Краснопілці народився Ю. К. Делімарський, академік АН УРСР, хімік. Уродженцеві села Д. О. Чуті (1920-1960) за героїзм, виявлений при форсуванні Дніпра, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Краснопілка