Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красненьке

Красненьке - село, центр сільської Ради, знаходиться у верхів'ї річки В'язовиці, за 12 км від райцентру, за 28 км від залізничної станції Липовець. Населення - 1442 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Лиса Гора.
Колгосп «Більшовик» - багатогалузеве господарство. Воно користується 4140 га землі, у т. ч. 2920 га орної. 140 га зайнято під садами. Колгосп має пасіку на 250 вуликів.
Працюють середня школа, будинок культури, дві бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.
1924 року засновано першу комсомольську організацію, наступного року - партійну. Нині в селі є 37 комуністів і 187 членів ВЛКСМ.
В історичних джерелах село вперше згадується 1629 року. Виникло воно на місці злиття чотирьох хуторів: Кіщини, Красненького, Паланки і Токарівки.
Уродженець села Е. Д. Мусієнко брав активну участь у повстанні матросів броненосця «По- тьомкін». Після повернення з Румунії його засудили на 2 роки позбавлення волі.
З села вийшли: доктор медичних наук професор Д. П. Чухрішшо, кандидат хімічних наук доцент А. 3. Гуменюк, лауреат Ленінської премії, кандидат технічних наук І. М. Семенюк та інші.
В селі Лисій Горі проживає старий більшовик Т. К. Різник, який у 1917 році бачив і слухав В. І. Леніна.

Красненьке