Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Марківка

Марківка - село, центр сільської Ради, лежить по берегах річки Марківки, за 32 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Вапнярка. З районним центром має автобусне сполучення. Населення - 678 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Антопіль.
Колгосп ім. XX з'їзду КПРС обробляє 2861 га землі, у т. ч. 2158 га орної. Основні культури - зернові, цукрові буряки, кукурудза. У 1968 році тут зібрано по 510 цнт цукрових буряків з гектара. За вирощування високих урожаїв кукурудзи ланковій Р. В. Пасічник присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, доярку Г. В. Олійник та голову колгоспу О. Д. Кравця нагороджено орденом Леніна.
В селі Антополі є дендропарк.
Є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, будинок механізаторів і тваринника.
Комуністів у селі працює 36 чоловік (організація виникла у 1934 році), комсомольців - 93 (організацію засновано в 1929 році).
Вперше у письмових джерелах село згадується в XVI столітті.
У 1648-1654 pp. жителі брали участь у боротьбі проти польської шляхти. Вони виступили проти поміщиків у 1861 році. На придушення селян до Марківки було надіслано 4 батальйони солдатів.
Під час революції 1905-1907 pp. селяни громили поміщицькі економії, забирали хліб та інвентар, рубали ліс, випасали худобу на поміщицьких угіддях.
Поблизу Марківки виявлено рештки поселення трипільської культури.

Марківка