Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кальник

Кальник - село, центр сільської Ради, розташоване поблизу впадіння річки Кальнички в річку Соб, за 15 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Фронтівка. Населення - 1739 чоловік. Сільраді підпорядковані села Жадани й Шабельня.
У Кальнику розміщуються центральна садиба колгоспу «Жовтень» і відділення «Сільгосптехніки».

Колгосп користується 2813 га землі, у т. ч. 1906 га орної, розвиває всі галузі сільського господарства. Працюють середня школа, клуб, бібліотека, тублікарня. Видається колгоспна багатотиражна газета «За високий урожай».
Партійна і комсомольська організації засновані в 1923 році. Нині вони об'єднують 48 комуністів і 107 комсомольців.
В роки визвольної війни 1648-1654 pp. Кальник був полковим містом.
У листопаді 1917 року селяни захопили поміщицьку економію. 1920 року робітники цукрового заводу об'єдналися в партизанський загін, який поповнив 8-у червонокозачу дивізію. За німецько-фашистської окупації у Кальнику діяла підпільна організація. Гітлерівські кати по-звірячому замордували 85 радянських громадян. Уродженцеві села О. С. Западинському за героїзм, виявлений у боях, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Кальник - батьківщина польського письменника й громадського діяча Ярослава Івашкевича.
Між Пальником і Шабельнею розташоване скіфське городище з двокілометровим валом. Біля городища є 20 курганів. Недалеко від Каль- ника виявлено поселення черняхівської культури, знайдено скарб римських монет II століття.

Кальник