Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гармаки

Гармаки - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Рову, за 12 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Бар. Населення-1712 чоловік. Сільраді підпорядковані селище Діброва й село Козарівка.
На території села розташовані центральна садиба колгоспу ім. Леніна (за господарством закріплено 3683 га землі, у т. ч. 2576 га орної), а також відділення радгоспу Ялтушківського цукрокомбінату. Колгосп має цегельний завод.
Працюють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, медичний пункт, пологовий будинок.
Є партійна і комсомольська (створена 1926 року) організації, які об'єднують 34 комуністи
і 52 комсомольці.
Гармаки засновані наприкінці XV ст. Вперше вони згадуються в люстрації 1493 року як Стан- ковичі.
В 30-х роках XIX ст. в Гармаках і навколишніх селах діяли повстанці під керівництвом У. Кармалюка. Його бойовим побратимом був житель з села Гармаків Ілля Малярчук.
Після реформи 1861 року при розмежуванні земель гармацькі селяни вимагали передати їм 200 десятин поміщицької землі. Дізнавшись про відмову, вони захопили землю самовільно, виорали й засіяли. Наляканий поміщик викликав військо, і багатьох селян було покарано різками.
25 жовтня 1923 року в селі заснували сільськогосподарське кооперативне товариство «Праця».
340 жителів села зі зброєю в руках відстоювали на фронтах Великої Вітчизняної війни незалежність Батьківщини.

Гармаки