Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Городок

Городок - село, центр сільської Ради, знаходиться за 32 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Монастирище. Населення - 1953 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Первомайське і Чортория.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Авангард». За господарством закріплено 4260 га землі, у т. ч. 3184 га орної. Колгосп спеціалізується на відгодівлі свиней, має майстерні обробки дерева й металу, 2 млини, пилораму, цегельний завод потужністю 1,5 млн. штук цегли на рік. Голову колгоспу І. В. Драча, бригадира Н. П. Кирпача і ланкову А. М. Лисицю нагороджено орденом Леніна. Механік колгоспу М. X. І лик був делегатом XXIV з'їзду КПРС.
Працюють середня школа, 2 бібліотеки, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.
Партійна організація існує з 1933 року, комсомольська - з 1924 року. Нині вони об'єднують 42 комуністів і 41 комсомольця.
1629 року Городок являв собою містечко, в якому налічувалося 513 будинків. Тут був замок, обнесений ровом і валом.
Під час визвольної війни українського народу проти польської шляхти в 1648-1654 pp. біля села військо Максима Кривоноса завдало поразки ворогу. Озеро, яке знаходиться поблизу місця битви, зветься Перебийніським.
На північ і схід від села є дві могили до 6 метрів заввишки. Тут же спостерігається ще 9 підвищень.
У селі Чорториї 1918 року народився В. А. Гелета - Герой Радянського Союзу.

Городок