Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тростянець

Тростянець - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 8 км від залізничної станції Вороновиця. Населення - 2275 чоловік.
За місцевим колгоспом «Шляхом Леніна» закріплено 3206 га землі, у т. ч. 2060 га орної. Колгосп є одним з передових у районі. В 1968 році тут одержали по 536 цнт цукрових буряків з гектара, по 533 цнт молока і по
79,9 цнт м'яса з кожних 100 га сільськогосподарських угідь. В 1969 році колгосп одержав по 31,1 цнт зернових з гектара. За високі виробничі показники голову колгоспу В. Г. Біличенка, ланкових А. І. Заверюху, К. О. Кравчук удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці, заступника голови колгоспу О. С. Кушніренка, бригадира комплексної бригади С. І. Лановенка нагороджено орденом Леніна. В. Г. Біличенко був делегатом XXIV з'їзду КПРС.
Працюють середня школа, клуб, 2 бібліотеки, медичний й акушерський пункти. Виходить багатотиражна газета «Колгоспне життя».
На вирішальних ділянках господарства і культури села трудиться 77 комуністів і 44 комсомольці. Партійна організація існує з 1933, комсомольська - з 1922 року.
Перша письмова згадка про село датується 1836 роком.
У Тростянці проживає моряк-балтієць М. В. Ніколаєнко, який брав участь у придушенні контрреволюційного Кронштадського заколоту 1921 року.
В селі Латанцях, яке об'єдналося з Тростянцем, народився український радянський поет К. О. Андрійчук (1907-1958). У Латанецькій початковій школі відкрили музей поета.

Тростянець