Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клембівка

Клембівка - село, центр сільської Ради, лежить по обидва береги річки Русави (притока Дністра), за 20 км від районного центру, за 35 км від залізничної станції Вапнярка. Населення - 5089 чоловік.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Більшовик». За господарством закріплено 6353 га землі, в т. ч. 4848 га орної. Виробничий напрям - рослинно-тваринницький. Колгосп - неодноразовий учасник ВДНГ.
Свинар Д. П. Олійник нагороджений орденом Леніна. В Клембівці міститься відома фабрика художніх вир обів «Жіноча праця», заснована 1870 року. Її вироби знають далеко за межами нашої країни. 35 робітницям присвоєно звання майстра народної творчості. 1968 року на Лейпцігському ярмарку фабрика удостоєна золотої медалі.
У Клембівці є початкова та середні школи, будинок культури, бібліотека; дільнична лікарня, будинок побуту. Комуністів - 144, комсомольців - 193.
Село згадується в писемних джерелах початку XVII ст. 1896 року відбулося заворушення селян. Виступали селяни й у 1905 та 1906 роках.
Багато мешканців села у 1918 році вступили до партизанського загону Ф. Ю. Криворучка.
Поблизу Клембівки виявлено городище та курганний могильник часів Давньої Русі.

Клембівка