Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бабчинці

Бабчинці - село, центр сільської Ради. Лежать по обидва береги річки Вушанки (притока Мурафи), за 33 км від районного центру і залізничної станції Могилів-Подільський. Через село проходить шосе. Населення - 5467 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вазлуївка, Гамулівка, Майорщина, Нове Життя та Новомикільськ.
В селі розташовані центральні садиби колгоспів «Шлях до комунізму» та «40-річчя Жовтня». Обидва господарства обробляють 8947 га землі, в т. ч. 6720 га орної. Розвинуто рільництво, садівництво й виноградарство.
Є середня, 2 восьмирічні та 6 початкових шкіл, 5 бібліотек, 2 клуби; дільнична лікарня, 4 фельдшерсько-акушерські пункти й аптека. 1936 року силами громадськості та учнів при середній школі споруджено першу на Україні дитячу залізницю. Голова сільради О. О. Дроздова нагороджена орденом Леніна.
В селі трудяться 103 комуністи й 191 комсомолець.
Село згадується в історичних джерелах XIV ст. В 1724 та 1769 роках його спустошили татари.
В 1921 році місцеві куркулі, підбурювані румунськими боярами й білогвардійцями, вчинили заколот проти Радянської влади. За активною допомогою бідняків та середняків загони Червоної Армії швидко розгромили заколотників. У 1927 році бандити вбили голову сільради О. І. Мартинюка. На його могилі встановлено пам'ятник.
1937 року за високу врожайність і зразкове ведення господарства колгосп ім. Ворошилова (нині «40-річчя Жовтня») нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.

Бабчинці