Рахни-Лісові - село, центр сільської Ради, віддалене на 36 км від райнного центру і на 1 км від залізничної станції Рахни. Населення - 5833 чоловіка.
Радгосп ім. 9-ої Кримської кавалерійської дивізії використовує 3225 га землі, у т. ч. 1217 га орної. Він спеціалізується на садівництві. Під садом зайнято 1176 га землі. Допоміжні підприємства - цех технічної переробки
фруктів, пилорама. За врожайністю плодів радгосп посідає перше місце в республіці. Його продукція неодноразово експонувалася на ВДНГ в Москві, у Києві та міжнародних виставках. Господарство нагороджено золотою медаллю і дипломом 1-го ступеня ВДНГ та золотою медаллю Ерфуртської міжнародної виставки. Директор В. В. Ксенишин та бригадир-садівник Н. О. Басюк нагороджені орденом Леніна. Працюють плодоконсервний завод, хлібоприймальний пункт, відділення «Сільгосптехніки».
В селі є одна з кращих в області санаторна школа-інтернат, в якій зразково поставлено медичне обслуговування дітей, створено добрі побутові умови. Працюють середня школа, бібліотека, будинок культури, дільнична лікарня. В селі 211 комуністів та 327 комсомольців.
Село відоме з XVII століття.
За першої російської буржуазно-демократичної революції у травні 1905 року сталося заво
рушення селян. Лише з допомогою війська виступ було придушено.
Влітку 1920 року в селі стояла військова частина 9-ої Кримської кавалерійської дивізії. Червоноармійці брали участь в організації радгоспу, довгий час були його шефами. В селі живуть кавалери ордена Леніна - заслужена вчителька УРСР П. С. Заремба та учасник Великої Вітчизняної війни С. Т. Яцюк.
На честь перемоги російської армії над Туреччиною у війні 1787-1791 pp. в селі встановлено обеліск. Вшановуючи пам'ять односельців, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, споруджено пам'ятник.
Дивиться також інші населені пункти району: