Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Потоки

Потоки - село, центр сільської Ради, розташоване обабіч річки Потоки, за 8 км від районного центру і залізничної станції Жмеринка. Населення - 1474 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Рижавка і Яр.
У Потоках міститься колгосп «Ленінський шлях», за яким закріплено 5366 га землі, в т. ч. орної 3605 га. Господарство вирощує зернові й технічні культури, тут розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. В колгоспі працює трактористкою Г. О. Паламарчук - депутат Верховної Ради УРСР.
Діти трудівників села навчаються у середній школі. У Потоках є бібліотека, клуб.
Партійну організацію створено 1921 року. Зараз у селі є 49 комуністів і 52 комсомольці.
Село виникло у XVI ст. Воно було місцем виселення непокірних селян - кріпаків графа Потоцького. Під час революції 1905-1907 pp. житель села Г. Семенишин підтримував зв'язок з Жмеринською організацією РСДРП і проводив серед селян політичну агітацію, розповсюджував листівки.
Комсомолець П. С. Мацера в роки фашистської окупації зберіг колгоспний прапор і державний акт на вічне користування землею.
1967 року встановлено меморіальну дошку «Вони боролися за встановлення Радянської влади у селі Потоках».
В Рижавці народився М. Г. Маслюк - заслужений майстер народної творчості УРСР. На сільському кладовищі в 1900 році похована українська актриса Б. П. Боярська (Богемська).

Потоки