Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черепашинці

Черепашинці - село, центр сільської Ради, розкинулось по обох берегах річки Постолової - лівої притоки Південного Бугу, за 12 км від районного центру і за 3 км від залізничної станції Гулівці. Населення - 2527 чоловік.
На території села - центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За господарством закріплено 3909 га землі, у т. ч. 3073 га орної. Виробничий напрям його - вирощування зернових культур, м'ясо-молочне тваринництво. Поблизу села діє камене-щебеневий завод.
Функціонують середня школа, будинок культури, кіностаціонар, 2 бібліотеки, готель, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла.
Партійна і комсомольська організації створені в селі у 1924 році. Комуністів на обліку 52, комсомольців - 109 чоловік.
Черепашинці відомі з XV ст. Тут збереглися рештки стародавнього земляного укріплення. 1877 року у Черепашинцях відбувся виступ селян під керівництвом Т. Заремби, якого після придушення заворушення заслали до Сибіру.
У червні 1905 року в Черепашинцях відбувся страйк селян, які вимагали підвищення оплати праці.
Радянську владу в селі встановлено у січні 1918 року.
Першу сільськогосподарську артіль «Рух» засновано в селі у квітні 1922 року.
Поблизу села в Черепашинецькому лісі 23 березня 1943 року відбувся бій загону партизанського з'єднання М. І. Наумова з німецькими фашистами.

Черепашинці