Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Качківка

Качківка - Село, центр сільської Ради. Розташована за 18 км від районного центру, за 35 км від залізничної станції Крижопіль. Населення - 2870 чоловік. Сільраді підпорядковане село Ратуш.
У Качківці розміщена центральна садиба колгоспу «Дружба». Господарство обробляє 3925 га землі, в т. ч. 2804 га орної. Виробничий напрям - рослинницько-тваринницький. 1939 року колгосп нагороджено орденом
«Знак Пошани», він був учасником ВСГВ. На честь 50 -річчя Великого Жовтня колгосп відзначено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. Ланковий Т. Ф. Столяр удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
Є середня школа, будинок культури, бібліотека, стадіон; дільнична лікарня.
Партійну та комсомольську організації засновано 1921 року. Нині в них налічується 99 комуністів і 106 комсомольців.
Качківка відома з початку XVII ст. У травні 1861 року відбувся виступ селян проти поміщика. Взимку 1905 року селяни знову виступили.
В травні 1918 року мешканці села організували партизанський загін. Біля Качківки стався бій між партизанами та австр о-німецькими окупантами. 1919 року партизанський загін влився в 45-у стрілецьку дивізію.
З квітня 1942 до березня 1944 року в селі діяла підпільна антифашистська група.
Поблизу Качківки розкопано курган з похованням доби міді - бронзи.

Качківка