Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хрінівка

Хрінівка - село, центр сільської Ради, розташована за 10 км від районного центру, за З км до найближчої залізничної станції Сорока. За 1,5 км від села проходить автодорога. Населення - 1207 чоловік. Сільраді підпорядковані села Пархомівка, Сорока й селище Червоне.
У Хрінівці є відділок радгоспу Кам'яногірського цукрокомбінату. Господарство - багатогалузеве. Воно користується 1614 га землі, у т. ч. 1191 га орної.
Працюють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб.
1920 року засновано першу партійну організацію, наступного - комсомольську. Нині на обліку 10 комуністів і 52 комсомольці.
З історичних джерел село відоме з XVI11 ст. Неподалік Хрінівки знаходиться одна з найбільших на Україні могила Сорока. Під час визвольної війни 1648-1654 pp. біля цієї могили відбувся бій козаків Максима Кривоноса з військами польської шляхти.
З вересня 1941 по березень 1944 року в Хрінівці діяла підпільна партійна організація «Центр» з 29 чоловік на чолі з С. І. Безчаснюком. Уродженцеві села Г. Л. Шимку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
1967 року в Хрінівці на могилі Сороці було знайдено жіночу прикрасу з бронзи.
За кілометр на південний схід від села Пархомівки збереглися залишки городища та поселення давньоруських часів. Тут виявлено залізоплавильні та гончарні печі.

Хрінівка