Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кирнасівка

Кирнасівка -селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 1 км від залізничної станції Кирнасівка. Населення - 6069 чоловік. Селищній Раді підпорядкований населений пункт Маркове.
На території селища знаходяться два цукрові заводи. За місцевим колгоспом ім. XXI з'їзду КПРС закріплено 3533 га землі, в т. ч. 2510 га орної. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби та птиці.
Є середня й восьмирічна школи, клуб, бібліотека, лікарня.
Партійна організація налічує 171 комуніста, комсомольська - 330 членів спілки.
Кирнасівка у джерелах згадується як містечко Краснопілля ще з початку XVIII ст. З історією селища пов'язана діяльність членів Південного товариства декабристів, які часто збирались тут, щоб обговорити «Руську правду». У квітні 1861 року селяни відмовились виконувати повинності на поміщика. В липні 1905 року спалахнули заворушення селян. Повсталі вимагали підвищення поденної плати за сільськогосподарські роботи. Жителю Кирнасівки Г. І. Гнатенку за героїзм і військову майстерність, виявлену при багаторазових висадках морських десантів у Новоросійську та Керчі, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Кирнасівка