Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бабин

Бабин - село, центр сільської Ради, розташоване обабіч річки Синарни, за 10 км від районного центру, за 8 км від залізничної станції Оратів. Населення - 1734 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Даньківка й Дашів.
Колгосп ім. XXI з'їзду КПРС користується 2127 га землі, у т. ч. 1616 га орної. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. На території села розміщується також цукровий завод, збудований 1862 року.
Працюють середня школа, 3 бібліотеки, 2 клуби, лікарня, аптека, телефонна станція, радіовузол.
В селі є 3 партійні і 3 комсомольські організації. Заводська партійна організація заснована 1920, комсомольська - 1929 року. Нині в них об'єднано 76 комуністів і 192 комсомольці.
Історичні джерела свідчать, що село існувало вже в середині XVI ст. 1852 року тут відбувся виступ селян проти поміщика й попа.
1920 року в селі організовано партизанський загін. Згодом він влився до 8-ї червонокозачої дивізії. Багато бабинців перебувало у складі команди бронепоїзда «Червоний ураган».
З жовтня 1942 по березень 1944 року на Ба- бішському цукровому заводі діяла підпільна партійна група, яку очолював Ф. Сущинський.

Бабин