Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

Олександріївка - село, центр сільської Ради. Лежить по обидва береги річки Тростянця, за 10, км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Демківка. Через село проходить шосе. Населення - 1722 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Демківка.
Радгосп «Олександрійський» обробляє 4888 га землі, в т. ч. 3494 га орної, 55 га. садів та 42 га ставків. У господарстві вирощують сортове насіння та високопродуктивні породи свиней для колгоспів і радгоспів південної зони Вінницької області.
В Олександрівці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека; медичний пункт. Видається багато-, тиражна газета «Ленінська правда».
В селі є 51 член КПРС та 61 член ВЛКСМ.
В квітні 1861 року відбулося заворушення селян, у ньому брало участь понад 300 чоловік. У червні 1905 року стався страйк, селяни вимагали підвищення плати за роботу на панських полях.
Першу сільськогосподарську артіль організовано в травні 1921 року.
В Олександрівці народився український письменник М. Ю. Тарнавський.
Уродженцеві с. Демківки П. Т. Сокуру за подвиг, здійснений під час оборони півострова Ханко, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Олександрівка