Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сосонка

Сосонка - село, центр сільської Ради, простяглеся вздовж берега річки Десенки, лівої притоки Південного Бугу, за 15 км від Вінниці і за 5 км від автодороги. Населення - 2765 чоловік.
Місцевий колгосп «Ленінський шлях» обробляє 2060 га закріпленої землі, у т. ч. 1700 га орної. Виробничий напрям його - вирощування зернових, технічних, овочевих культур та розведення м'ясо-молочної худоби.
За одержання високих урожаїв кок-сагизу агрономові Т. І. Романенку, ланковим Т. Ф. Ковальчук та 6. І. Романенко присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Члени ланок Г. Ф. Головня, Є. Я. Мороз, Г. І. Ковальчук і Н. К. Козак нагороджені орденом Леніна, а ще 12 - відзначені орденом Трудового Червоного Прапора. Голова колгоспу П. К. Романенко двічі удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. В селі встановлено його бюст.
Працюють середня школа, бібліотека, лікарня, палац культури з стаціонарною кіноустановкою.
Партійну організацію створено в 1927 році, комуністів у селі 33 чоловіка. Комсомольців - 153, організацію створено у 1922 році.
Сосонку засновано в кінці XVII ст. У 1884 році тут відбулося селянське заворушення. Нова хвиля виступів селян пройшла в Сосонці влітку 1906 року.

Сосонка